Dvije bronce sa 30. Međunarodne kajakaške regate “Bezdan 2019.”

kajak01

Podijeli s prijateljima

U subotu 06. travnja članovi Kajak kluba Belišće u pratnji trenera Ivana Oreškovića otvorili su kajakašku sezonu na 30. Međunarodnoj kajakaškoj regati “Bezdan 2019.” . Treneri Ivan Orešković I Marko Jelkić mogu biti ponosni i zadovoljni. Naime, Kajak klub Belišće jedini je hrvatski klub koji je kući donio medalje s ove regate.
U konkurenciji je bilo 26 klubova iz sedam država. Na ovoj izuzetno jakoj regati belišćanski klub sudjelovao je sa sedam kajakaša i kajakašica iz mlađih uzrasta te dva kanuista seniora. Belišćani su na ovoj regati osvojili dvije brončane medalje.
Sve utrke veslale su se na 2000 metara. U MK1 škola kajaka dječaci Ian Andraković član Kajak kluba Belišće u cilj je uveslao treći i osvojio brončanu medalju u konkurenciji 24 kajakaša. U istoj utrci David Grgić zauzeo je 11. mjesto, dok je Teo Krznarić utrku završio 13.
MK1 u kategoriji dječaci do 11. godina belišćanski klub predstavljao je Leon Potočki koji je u konkurenciji 17 kajakaša utrku završio jedanaesti. U kategoriji djevojčice MK1 do 11 godina Mia Stojaković završila je utrku na 10. mjestu od ukupno 13 kajakašica. Šimun Petranović U kategoriji do 13 godina MK1 dječaci zauzeo je 21. mjesto od 26. Filip Arsenić nastupio je u kategoriji K1 13-14 godina među 26 kajakaša.
Drugu brončanu medalju osvojio je kanuist Goran Posavac u kategoriji C1 seniori, dok je Tin Orešković zauzeo 4. mjesto.
Ova jaka međunarodna regata u Bezdanu bila je prva ove sezone za Kajak klub Belišće i njihove sportaše. Možemo reći da su s obzirom na jaku i brojnu konkurenciju iz Mađarske, Srbije, Makedonije, Slovenije, Slovačke, BiH te Hrvatske bili odlični. Svoje mogućnosti, snagu i upornost pokazat će već 4. svibnja pred domaćom publikom, u brojnijem izdanju na Majskom turniru gradova na Staroj Dravi u Belišću.