Naši mladi “maratonci” osvojili ekipno 2. mjesto u RH, u Belišće donijeli veliko iskustvo, zlato i dva srebra!

107003765_724610621654249_7456224202159222938_n

Podijeli s prijateljima

U subotu 4. srpnja, na Savi je održano Državno prvenstvo Hrvatske u kajaku i kanuu u disciplini maraton.

Nastupilo je ukupno 14 klubova iz Lijepe naše s oko 150 sportaša koji su odveslali maraton.

Kajak klub Belišće je predstavljalo 6 natjecatelja, a svima je ovo bilo prvo iskustvo natjecanja na maratonu.

Filip Arsenić nastupao je za juniore K-1 i osvojio 8. mjesto. Bruno Mesić nastupajući za juniore C-1 osvojio je srebro. Jan Kukec kao kadet u C-1 zasjao je uz zlatnu medalju. Šimun Petranović K-1 nastupio je za kadete i osvojio srebro, dok je kadet Dino Zanoški bio peti u K-1, Paula Savić za kadetkinje osma.

Na ovom državnom prvenstvu, nakon dugo vremena, predstavnici našeg kluba osvojili su medalju i ekipno. Kadeti su srebro, a juniori 4 mjesto.