Uspješan drugi dan prvenstva

116880746_283277642934198_9011213554894030007_n

Podijeli s prijateljima

Drugi dan prvenstva je iza juniora i seniora i prvi dan iza kadeta. Naši sportaši kući donose još 12 medalja – 8 srebra i 4 zlata.

Danas su sportaši veslali na 1000 metara. Prvi od naših članova veslao je Filip Arsenić (mlađi junior) u K-1 1000m juniori te izborio finale 4. mjestom u izlučnoj utrci, da bi finale odveslao osmi.

Bruno Mesić (mlađi junior) se danas okitio srebrom u kategoriji C-1 1000m junior.

Kadetima je danas bio prvi dan utrka.

U kategoriji kadeta K-1 1000m finale su izborili Leon Potočki (mlađi kadet) koji je završio osmi te Šimun Petranović peti. Izlučne u K-1 kadeti veslali su si Dino Zanoški koji je završio na 5. mjestu i Ian Andraković (mlađi kadet) također na 5. mjestu.

I djevojke su veslale za kadetkinje na 1000 metara i to Paula Savić, Klara Čakalić (mlađa kadetkinja), Sara Mikulić i Mia Stojaković. Finale je izborila Mia Stojaković (mlađa kadetkinja) te završila na petom mjestu.

Kadeti u četvercima su bili sjajni; djevojke srebrne , a dječaci zlatni.

Pravo iznenađenje napravili su kadeti u K-4 1000m osvojivši zlatnu državnu medalju jer dvojica od njih ipak su mlađi kadeti. Zlatni četverac veslali su Leon Potočki, Ian Andraković, Šimun Petranović i Dino Zanoški te tako osvojili svoj prvi naslov prvaka

Odmah nakon K-4 kadeti veslale su i djevojke kadetkinje na 1000 metara te osvojili srebro također s dvije mlađe kadetkinje u posadi. Srebrni četverac veslale su Mia Stojaković, Paula Savić, Klara Čakalić i Sara Mikulić.

Još jedno srebro među kadete danas je donio i Jan Kukec. U utrci C-1 1000m kadeti Jan je osvojio drugo mjesto.

Danas su i seniori veslali u poslijepodnevnim satima . Tako su u utrci C2 1000m Ivan Orešković i Marko Jelkić osvojili drugo mjesto i srebrne medalje, dok je Petar Ivić u C-1 1000m završio peti.

Sutra je posljednji dan natjecanja za sve kategorije na 500 metara.